Home icon Home»Artykuły i recenzje»Projekty figurkowe - Napoleonidy»Projekt Napoleonidy - Grupa Modelarsko-Wargamingowa "Napoleonidy"
Projekt Napoleonidy - Grupa Modelarsko-Wargamingowa "Napoleonidy" PDF Print E-mail
Written by Piotr Kukowski   
Thursday, 23 March 2006 02:00
Kiedy powstaliśmy?

Hmm, trudne pytanie. Istniejemy od zawsze, grupa fanatyków na codzień sklejających modele i figurki Od czasu do czasu spotykających się żeby "pokostkować" i poprzestawiać piony po planszy... Zaczęło się to w roku 1986, w Fantastyce był artykuł o grach. Artykuł opatrzony był zdjeciami. To była rewelacja! Pierwszy raz widziałem figurki do Władcy Pierścieni. Zapragnęliśmy tak samo. Zaczęło się od zastąpienia żetonów w "Bitwie na Polach Pellenoru" figurkami, pierwsze przeróbki i konwersje. Potem zaczęliśmy tworzyć całe systemy, teraz mamy ich kilka. Nasza ulubiona gra to "Na bagnety !" odgrywamy bitwy z okresu Napoleońskiego. Nie zawsze mamy czas i ochotę tworzyć autentyczne scenariusze. Często improwizujemy. To też super zabawa.

A o co w tym wszystkim chodzi?

Wszystko, od malowania po organizację jednostek jest oparte na historycznych faktach. Stąd nazwa "Napoleonidy" Modelarstwem zajmujemy się jeszcze dłużej - dlatego jest na pierwszym miejscu w nazwie...

Pomysł żeby jakoś się określić powstał dwa-trzy lata temu. Doszło wtedy kilka osób, powstało logo. W sumie od tamtego czasu nic się nie zmieniło, życie i gra toczy się dalej.

Last Updated on Wednesday, 23 May 2007 21:59