O Serwisie PDF Print E-mail
Written by admin   
Wednesday, 23 May 2007 23:07

Serwis Figurki.org jest największym i najstarszym modelarskim serwisem internetowym o figurkach historycznych w Polsce. Korzysta z niego wiele osób zajmujących się amatorsko i profesjonalnie malowaniem i wykonywaniem od podstaw figurek. Jest serwisem o modelarzach dla modelarzy, tworzonym przez samych modelarzy.


Celem serwisu jest dostarczaniem informacji o wszystkim tym, co służy modelarzom wykonującym figurki ? w serwisie znajdziemy opisy narzędzi, mas plastycznych, porady, artykuły czy wreszcie galerie.


Na stronie istnieje forum dyskusyjne dostępne pod adresem forum.figurki.org, gdzie można wirtualnie spotkać najlepsze i najbardziej znane osoby z Polski, zajmujące się modelarstwem figurkowym. Na forum użytkownicy poprzez ?Virtualne Warsztaty? publikują swoje prace i zdjęcia dokumentujące proces ich powstawania.


Misją strony jest także propagowanie i popularyzowanie modelarstwa figurkowego poprzez nadanie modelarstwu figurkowemu należnej rangi.DZIAŁY SERWISU
W serwisie Figurki.org opublikowanych zostało wiele materiałów modelarskich, które zostały pogrupowane w następujące kategorie główne:

Artykuły i recenzje


Czyli różnego rodzaju artykuły z opisami prac, recenzje zestawów modelarskich oraz publikacji związanych z modelarstwem

Techniki modelarskie

Artykuły, które najczęściej opisują wykonanie modeli czy technik modelarskich krok po kroku. W tym miejscu znajdziemy także opisy podstawowych technik

Materiały referencyjne

Zdjęcia, artykuły miejsc, mundurów, broni ? czyli wszystko to, co może się przydać przy wykonywaniu replik modelarskich

Od Podstaw

Unikalny w skali Polski dział, w którym znaleźć można wiele informacji dotyczących wykonywania figurek od podstaw ? od narzędzi, poprzez masy plastyczne, aż po artykuły typu ?krok po kroku?.

Forum

Nasze forum dyskusyjne

Linki

Ciekawe linki związane z modelarstwem figurkowym

vWarsztat

Wirtualny warsztat, w którym użytkownicy serwisu publikują swoje prace

Galeria


Znajdziemy w niej wyselekcjowane zdjęcia pomalowanych figurek, stworzonych przez najlepszych modelarzy.

Last Updated on Thursday, 01 October 2009 08:34